Home / Novinky / Ako vytepovať gauč?

Ako vytepovať gauč?

Nie ste si istý, či je váš gauč možné vyčistiť alebo sa máte radšej poobzerať po novom?

Nový gauč z pravidla stojí stovky eur, preto je tepovanie ideálna voľba pre rozpočet domácnosti. Vysvetlíme Vám jednotlivé kroky, bez ktorých sa tepovanie sedacej súpravy nezaobíde.

Prv než sa pustíme do samotného tepovania, je potrebné dôkladne a hĺkovo povysávať celý gauč. Chceme zabrániť tomu, aby sa jemné zrnká prachu a iné mechanické znečistenie dostali pri tepovaní do štruktúry látky. Použite dlhšiu, úzku násadu vysávača, aby ste sa dostali do štrbín gauča. Odstráňte vankúše a povysávajte základňu pohovky.

Ak sa gauči vyskytujú nejaké škvrny, alebo zaschnuté hrubé nečistoty, použite kefku s tuhými štetinami na prečistenie škvŕn a následne vysávačom odsajte všetky nečistoty.

Následne môžeme prejsť k procesu tepovania. Na celý povrch gauča rovnomerne nanesieme špeciálny čistiaci prostriedok. V tomto kroku sa tepovačom odstráni podstatná časť nečistôt.

Pozor! Nasledujúci krok je mimoriadne dôležitý a zároveň častokrát opomenutý. Tepovacia látka má chemický účinok, ktorý na seba priťahuje nečistoty. Po jej nanesení a vytepovaní, časť látky naďalej ostáva vo vnútry gauča. Ak sa dôkladne neodstráni, bude naďalej pôsobiť a viazať na seba nečistoty a tak môže vaša sedačka o pár týždňov vyzerať tak, ako pred vytepovaním. Aby sa tomu zabránilo, je potrebné ešte raz pretepovať plochu vlažnou vodou. Tým sa táto látka zneutralizuje a zabráni tomu, aby sa vám na súprave objavili škvrny.

Dlhotrvácnosť tepovacieho účinku a životnosť gauča odporúčane zaistiť impregnáciou. Toto ošetrenie nano-časticani ochráni povrch vašej sedacej súpravy pred opätovným zašpinením. Takto ošetrený povrch bude odpudzovať tekutiny a ochráni vašu sedačku aj od takých nečistôt, aké spôsobuje červené víno, káva, alebo olej.

Top