Prv než sa pustíme do samotného tepovania, je potrebné dôkladne a hĺkovo povysávať celý gauč. Chceme zabrániť tomu, aby sa jemné zrnká prachu a iné mechanické znečistenie dostali pri tepovaní do štruktúry látky. Použite dlhšiu, úzku násadu vysávača, aby ste sa dostali do štrbín gauča. Odstráňte vankúše a povysávajte základňu pohovky.
Ak sa gauči vyskytujú nejaké škvrny, alebo zaschnuté hrubé nečistoty, použite kefku s tuhými štetinami na prečistenie škvŕn a následne vysávačom odsajte všetky nečistoty.
Následne môžeme prejsť k procesu tepovania. Na celý povrch gauča rovnomerne nanesieme špeciálny čistiaci prostriedok. V tomto kroku sa tepovačom odstráni podstatná časť nečistôt.
Pozor! Nasledujúci krok je mimoriadne dôležitý a zároveň častokrát opomenutý. Tepovacia látka má chemický účinok, ktorý na seba priťahuje nečistoty. Po jej nanesení a vytepovaní, časť látky naďalej ostáva vo vnútry gauča. Ak sa dôkladne neodstráni, bude naďalej pôsobiť a viazať na seba nečistoty a tak môže vaša sedačka o pár týždňov vyzerať tak, ako pred vytepovaním. Aby sa tomu zabránilo, je potrebné ešte raz pretepovať plochu vlažnou vodou. Tým sa táto látka zneutralizuje a zabráni tomu, aby sa vám na súprave objavili škvrny.
Dlhotrvácnosť tepovacieho účinku a životnosť gauča odporúčane zaistiť impregnáciou. Toto ošetrenie nano-časticani ochráni povrch vašej sedacej súpravy pred opätovným zašpinením. Takto ošetrený povrch bude odpudzovať tekutiny a ochráni vašu sedačku aj od takých nečistôt, aké spôsobuje červené víno, káva, alebo olej.